TRAVEL 600 – Rulletrappe-/Rullende fortovsrensemaskine
Ekstrem hurtig og grundig rengøring af rullende fortove
Den kompakte TRAVEL 600 rengør rullende fortove hurtigt, grundigt og tæt på kanten, mens fortovet er i drift – naturligvis uden at skulle betjene fortovets styring. Et optimalt rengøringsresultat opnås takket være de specielle, modsat roterende børster kombineret med den patenterede udsugningsenhed.
Med TRAVEL 600 kan rullende fortove og også trappetrin på rulletrapper rengøres. Den kraftige, integrerede udsugningsenhed forhindrer rengøringsmiddel i at dryppe ned i fortovets skakt (elektrisk og mekanisk system) og muliggør dermed sikker, skånsom og restfri rengøring.
TRAVEL 600 rengør tæt på kanten og kan derfor også rengøre de normalt vanskelige at rengøre kantområder på rullende fortove fra alle kendte producenter.
Tekniske specifikationer
- Strømkilde: kabel
- Arbejdsbredde: 2 x 22 cm
- Kapacitet Fresh water tank: 15 L
- Kapacitet snavsevandstank: 15 L